top of page
Basketbol Stadyumu

Yetenek Gelişim Koçluğu

Bir oyuncunun saha içinde ve dışında bireysel olarak geliştirmesi gereken konuları farklı paketler halinde sunuyoruz. Bu süreçte veli ve oyuncu ile işbirliği yaparak yol haritamızı belirleyeceğiz.

Amacımız; oyuncunun yetenek gelişimine katkıda bulunup kulübünde aldığı basketbol eğitiminin daha değerli hale gelmesini sağlamak.  

İletişim:   0546 426 32 35

 

hudl-2.png

Maç analizi

Oyuncuların oyun içinde yaptıkları hareketleri izleyerek doğru ve yanlış yaptıkları hareketlerin analiz edilmesi oyun bilgilerinin gelişmesi için önemlidir. Bunun için bizimle çalışacak oyunculara 4 hafta içerisinde; 

  • 3 tane maç veya antrenman videosu üzerinden oyuncu ve oyun analizi, 

  • Oyuncu ile 4 değerlendirme toplantısı,

  • 1 tane canlı maç izleme ve analizi,

  • İstatistik analizi yapmayı planladık.

file.jpg

Veli ve oyuncu ile beraber çalışma

Çalışmalarımızda veli ve oyuncu ile iş birliği yapmak istiyoruz. Oyuncunun gelişiminde hem sahada, hem evde aynı dilin konuşulmasını sağlamak istiyoruz.

Bunun için 4 hafta içerisinde veliler ile;

  • 2 değerlendirme toplantısı,

  • Oyuncunun kariyer planlaması yapmayı planladık. 

unnamed+-+2021-03-28T190847.392-1440w.jpg

Mental destek

Basketbol oyununun en önemli parçalarından olan mental kondisyon açısından oyuncuyu besleyeceğiz. Nerdeyse tüm antrenörlerin kullandığı "ASLA VAÇGEÇMEK YOK" mottosu hepimizin beynine kazınmış olsa da, genç oyuncu bu süreci yaşarken yönetmekte zorlanıyor. Bu yolda ona rehber olacağız.   

lauren-holtkamp-ty-lawson.jpg

Hakemler ile iletişim 

Basketbolun önemli paydaşlarından olan ve özelikle genç oyuncuların kendilerini ifade etmekte zorluk çektikleri hakemler ile iletişim teknikleri de eğitimimizin bir parçası olacak.

curry-jump shot 2 paint (2).jpg

Bireysel Şut Antrenmanları

Bir genç oyuncunun portföyünde olması gereken en önemli iki hücum silahından biri olan "ŞUT" için özel antrenman paketimiz var. Şut mekaniği, şut seçimi, atış şekilleri ve şut yüzdesini geliştirici çalışmaları bu eğitim paketimizde var. 

original-2765719-4.jpg

Bireysel Fundamental Çalışmaları

Bir genç oyuncunun portföyünde olması gereken en önemli iki hücum silahından biri olan "TOP HAKİMİYETİ" ve diğer temel basketbol hareketlerinin Bireysel Antrenmanlarda çalışmaları bu eğitim paketimizde var. 

12 yaşında bana bakıp, "bu çocuk NBA'e gidebilir mi?" dediklerinde kaç kişi olumlu yanıt verdi? Sıfır! Bu yüzden forma numaram "0".
Shane LARKIN

bottom of page